Dlaczego administrator baz odchodzi z pracy?

dlaczego-administrator-baz-odchodzi-z-pracy

Specjaliści z branży IT są niezwykle potrzebni na rynku pracy, dlatego kiedy któryś z nich decyduje się na rezygnację i przejście do konkurencji, zawsze jest to problem dla pracodawcy. Jedną z problematycznych sytuacji może być ta, w której administrator baz, doskonale orientujący się w sposobie przechowywania lub przetwarzania informacji w danej firmie, postanawia dość nieoczekiwanie zrezygnować z zatrudnienia. Pracodawcy zwykle robią wszystko, aby takich sytuacji uniknąć. Warto więc wiedzieć, jakie są najczęstsze powody rezygnacji z pracy w IT.

Pierwszym powodem, który może zmotywować osobę, która pracuje jako administrator baz do odejścia, może okazać się lepsze wynagrodzenie u konkurencji. Trzeba pamiętać, że pracowników ze specjalistycznym wykształceniem wciąż jest za mało, co zmusza pracodawców do konkurowania o najlepszych pracowników. Wyższe zarobki mogą być bardzo kuszące nawet dla administratora baz, który lubi swoją dotychczasową pracę. Pracodawcy nie mogą więc czekać, aż ktoś zaoferuje pracownikowi lepsze wynagrodzenie i sami powinni kontrolować, aby zarobki osób związanych z IT systematycznie rosły, wraz ze wzrostem stażu pracy.

Kolejnym powodem, dla którego administrator baz może chcieć odejść z pracy, jest brak wyzwań oraz możliwości rozwoju. Wiele instytucji wciąż zapomina o tym, jak ważne jest dla pracowników, aby mieć dostęp do różnorodnych szkoleń podnoszących ich kwalifikacje.