Czy administrator baz może sobie pozwolić na 6-godzinny dzień pracy?

czy-administrator-baz-moze-pozwolic-sobie-na-6cio-godzinny-czas-pracy

6-godzinny dzień pracy to jedno z marzeń bardzo wielu osób, Wydaje się nieprawdopodobne w realizacji, jednak coraz więcej osób, szczególnie pracujących zdalnie, jest w stanie pracować krócej, ale efektywniej, dzięki czemu zyskują więcej wolnego czasu niż ich koledzy. Czy w ten sam sposób może pracować administrator baz?

Administrator baz to ktoś, kto zwykle pracuje na etacie w jednej z firm, jednak specyfika jego pracy, wykonywanej głównie przed komputerem powoduje, że może również spróbować pracy zdalnej. Wielu przedsiębiorców wciąż niechętnie patrzy na tego typu sposoby współpracy, jednak zaufany pracownik nie powinien mieć problemu z przekonaniem szefa, aby od czasu do czasu popracował poza biurem, a być może z biegiem czasu przystanie również na pełen zdalny etat. Praca poza typowymi godzinami pozwoli zoptymalizować ilość zadań wykonywanych w ciągu godziny, co może skutkować zmniejszeniem ilości godzin spędzanych przy pracy           .

Administrator baz danych musi mieć jednak świadomość, że nie zawsze będzie mógł sobie pozwolić zaledwie na 6 godzin pracy. Niejednokrotnie musi on bowiem reagować w sytuacjach kryzysowych, kiedy w systemie firmowym pojawią się jakieś problemy. Najważniejsze jest bowiem bezpieczeństwo znajdujących się w nim danych, gdyż ich wyciek mógłby spowodować bardzo niekorzystne skutki dla całej firmy.