Czego nie mówić na rozmowie o pracę jako administrator baz?

czego-nie-mowic-na-rozmowie-o-prace

Rozmowa o pracę to jeden z bardziej stresujących momentów każdej kariery. Nie ma znaczenia, czy aplikujemy do pracy jako administrator baz danych, programista, czy kierownik projektów IT, rozmowa kwalifikacyjna potrafi przyprawić o prawdziwy ból głowy. Wiele osób może obawiać się wpadki, która pozbawi ich szansy na zdobycie wymarzonej pracy. Czasem wystarczy jednak trzymać się kilku wskazówek, które podpowiadają, co mówić, a czego unikać podczas rozmowy z rekruterem. Jakie to wskazówki?

Pierwszym tematem, który zdecydowanie jest zakazany na liście tematów do rozmów podczas rozmowy rekrutacyjnej, jest wypowiadanie się negatywnie o swoim poprzednim pracodawcy. W tym zakresie lepiej jest mieć podejście, że w każdym, nawet najbardziej nielubianym człowieku, można znaleźć coś wartościowego i na pytanie o poprzednią pracę, skupić się właśnie na tym. Dlaczego? Pracodawca, do którego aktualnie aplikujemy, może mieć obawy, że w przyszłości administrator baz będzie tak samo negatywnie wypowiadał się o nim. Lepiej zatem trzymać język za zębami, a przykrymi doświadczeniami z poprzedniej pracy podzielić się z przyjaciółmi.

Drugi temat, którego przyszły administrator baz powinien unikać podczas rozmów z rekruterem, to chwalenie się tym, do ilu firm wysłaliśmy CV. Oczywiście zdarza się, że od dłuższego czasu poszukujemy pracy i nie koniecznie marzyliśmy o tej, do której aplikujemy, ale lepiej jest trzymać rekrutera w przekonaniu, że zależy nam właśnie na tej pracy, a nie na żadnej innej.